بزرگ‌ترین فناوری‌های شکست‌خورده در سال 2010
ارسال در تاريخ شنبه ۱۳۸٩/٩/۱۳ توسط ایمان

 دنیای فناوری و فناوری اطلاعات دارد سال‌های پرشتابی را پشت‌سر می‌گذارد. همیشه باید پروژه‌های تازه‌ و محصولات جدیدی برای رقابت سخت‌ و سهم بازار بیشتر وجود داشته‌اند اما از سوی دیگر یک اشتباه کوچک کافی است تا نتیجه تلاش‌های چندین و چند ساله متخصصان یک شرکت از دست برود، یک محصول پرفروش به انبارها بازگردانده شود یا دعواهای حقوقی آغاز شوند. کارنامه سال 2010 بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری بخشی از این مشکلات و ناکامی‌ها را در کنار موفقیت‌های تازه نشان می‌دهد.


تلفن همراه کین: یک شکست تاریخی

مایکروسافت 500میلیون دلار برای خرید شرکت Danger هزینه کرد تا نرم‌افزار سایدکیک را در اختیار بگیرد و تلفن همراه کین را برای کاربران شبکه‌های اجتماعی تولید و عرضه کند. اما عرضه این تلفن همراه که در اواخر فرودین‌ماه آغاز شده بود، پس از 79 روز متوقف شد تا بیش از این مایکروسافت را متضرر نکند.Nexus One، کارا با فروش ناموفق

به نظر می‌رسد سال 2010 سال تلفن‌های همراهی است که به دلایل گوناگون از بازار بزرگ تلفن همراه حذف شده‌اند. یکی از آنها نکسوس‌وان با مشخصات فنی خوب و شیوه فروش ناموفق است که تولید آن پس از چند ماه توسط گوگل متوقف شده است. اگر گوگل به عرضه مستقیم این تلفن همراه رو نمی‌آورد شاید نکسوس‌وان سهم بهتری از بازار تلفن‌های همراه داشت.

اما این یک لیست بلند بالاست که میتونید به منبع این خبر یعنی سایت khabar online  مراجعه کنید.