Silverlight 5 در راه است!
ارسال در تاريخ شنبه ۱۳۸٩/٩/۱۳ توسط ایمان

پلتفورم اینترنتی Silverlight مایکروسافت که حضور آتی این شرکت در بازار جهانی نرم‌افزارها را تضمین می‌کند و بسیار مورد توجه قرار گرفته است، سال آتی میلادی به‌روز می‌شود و نخسه Silverlight 5 آن به دست کاربران می‌رسد.به گزارش تک‌ورلد ، در نسخه به‌روز شده این پلتفورم قابلیت‌های فراوانی به کار گرفته شده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به امکان پشتیبانی از برنامه‌های 64 بیتی و ارتقا فضاهایی مانند سیستم پخش فایل‌های ویدئویی با کیفیت و سیستم مدیریت حقوق دیجیتالی اشاره کرد. همچنین گفته شده است که ابزارهای اینترنتی پیشرفته از مهم‌ترین قابلیت‌های Silverlight 5 خواهند بود. مایکروسافت اعلام کرده است که Silverlight 5 در مجموع 40 قابلیت جدید را شامل می‌شود.


تاکنون شبهاتی مبنی بر میزان اهمیت و اولویت پلتفورم Silverlight در جریان فعالیت‌های مایکروسافت برای این شرکت وجود داشت. شرکت مایکروسافت همزمان با توسعه این پلتفورم اینترنتی در حال ارتقاء سیستم HTML5 نیز هست که احتمال می‌رود نسخه جامع هر دو سیستم مذکور همزمان عرضه شوند. شرکت مایکروسافت طی بیانیه‌ای بر التزام خود برای توسعه این پلتفورم اینترنتی تأکید کرده و توضیح داده است که بر تلاش‌های خود در این زمینه می‌افزاید.


رای والدس (Ray Valdes) از کارشناسان مرکز تحقیقاتی گارتنر در این خصوص گفت:‌ »مهم‌ترین نکته‌ای که در این بیانیه‌ به آن اشاره شده، ارتقاء این پلتفورم اینترنتی و عرضه Silverlight 5 در سال آینده است. مایکروسافت طی سه سال گذشته 4 نسخه از این محصول را روانه بازار کرده است و همچنان به نمایش توانایی‌های خود در این زمینه ادامه می‌دهد».

منبع: همکاران سیستم