هشتمین دوره مسابقه برنامه نویسی دانشجویی ایران
ارسال در تاريخ چهارشنبه ۱۳۸٩/۸/٢٦ توسط ایمان

هشتمین دوره مسابقات اینترنتی برنامه نویسی دانشجویی ایران روز جمعه 28 آبان ماه جاری با شرکت حدود 200 تیم سه نفره از 50 دانشگاه سراسر کشور برگزار می‌شود.


دکتر محمد قدسی ــ عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و سرپرست برگزاری مسابقات منطقه‌یی برنامه‌نویسی دانشجویی ACM در ایران ــ با اعلام این مطلب به خبرنگار «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: در این مسابقات که به روال سال‌های گذشته به میزبانی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود 9 مساله به شرکت‌کنندگان ارائه می شود و تیم‌ها پنج ساعت فرصت دارند که مسائل را حل و از طریق اینترنت به سیستم داوری خودکار مسابقه ارسال و بلافاصله از درستی یا غلط بودن راه حل خود مطلع شوند.

وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این مسابقه آزمایشی کمک به دانشگاه‌های مختلف برای انتخاب تیم‌های برترشان برای شرکت در دوازدهمین دوره مسابقات منطقه‌یی برنامه‌نویسی دانشجویی ACM در منطقه غرب آسیاست که 10 و 12 آذر ماه به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

سرپرست مسابقات منطقه‌یی برنامه نویسی دانشجویی (ACM) در ایران تصریح کرد: دو یا سه تیم برتر مسابقات منطقه‌یی به سی و پنجمین دوره مسابقات جهانی برنامه‌نویسی دانشجویی که سال میلادی آینده در مصر برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: 100 تیم راه یافته به مرحله نهایی این مسابقات که به «المپیک برنامه‌نویسان» موسوم است از بین 20 هزار تیم دانشجویی از هزار و 800 دانشگاه از 90 کشور دنیا که در طول چهار ماه در مرحله مقدماتی(منطقه‌یی) مسابقات در مناطق مختلف جهان رقابت کرده اند انتخاب خواهند شد.

قدسی خاطرنشان کرد: مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی از سال 1976 به همت انجمن بین‌المللی ماشین‌های محاسباتی (ACM) پایه گذاری شده و با هدف رقابت و تشویق توانایی «حل مساله» بین دانشجویان رشته کامپیوتر و فراهم کردن زمینه شکوفایی استعدادهای آنان و ترغیب کارگروهی در تولید نرم‌افزار با استقبال فزاینده دانشجویان جهان هر ساله برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا