چه‌طور به اجرای برنامه‌ها در سیستم سرعت ببخشیم؟
ارسال در تاريخ یکشنبه ۱۳۸٩/٩/۱٤ توسط ایمان

ک کارشناس نرم‌افزار گفت: Defragment کردن هارددیسک به اجرای برنامه‌ها در سیستم سرعت می‌بخشد.مسلم عزتی در گفت‌وگو ایسنا، اظهار کرد: با ذخیره کردن اطلاعات برروی هارددیسک قسمتی از فضای هارد به آن فایل اختصاص داده می‌شود که اگر فضای درخواستی برای ذخیره وجود نداشته باشد فایل به صورت تکه تکه در قسمت‌های مختلف هارد ذخیره می‌شود، به این منظور که از فضای هارد به خوبی استفاده شود ولی اگر تکه‌های فایل زیاد باشد، دسترسی به فایل تا حدی کند می‌شود.

وی با بیان این که هر چه تعداد قطعه‌ها کم‌تر باشد، سرعت بار کردن آن در حافظه اصلی بیش‌تر است، تصریح کرد: بر اثر عملیاتی هم‌چون حذف و کات فایل‌ها ناحیه‌هایی برروی فضای هارد به وجود می‌آید که به دلیل کوچک بودن آن‌ها عملا نمی‌توان از آن‌ها استفاده خوبی کرد.

این کارشناس مهندسی نرم‌افزار، گفت: یکی از راه‌های جلوگیری از این مشکل Defragment کردن هارد دیسک است که زمان زیادی هم صرف می‌شود اما سرعت اجرای برنامه‌ها را بالا می‌برد.

وی افزود: برای Defragment کردن در ویندوز XP برروی درایو مورد نظر راست کلیک کرده و برروی properties کلیک کنید و از صفحه‌ای که باز می‌شود، تب tools را انتخاب و برروی Defragment now کلیک کنید. در این پنجره می‌توانید عملیات Defragment را انجام دهید.

منبع: ایسنا