مهندسان نرم‌افزار بد می‌خوابند
ارسال در تاريخ سه‌شنبه ۱۳۸٩/٩/۱٦ توسط ایمان

بر اساس نتایج حاصل از یک بررسی جدید که در کشور هند انجام شده است، متخصصان رایانه و برنامه‌نویسان مشکلات فراوانی برای خوابیدن دارند و این مسئله باعث شده است کیفیت زندگی آن‌ها پایین بیاید.به گزارش کامپیوتر ورلد ، سارا صرافی زاده و خیرونسیا بگوم (Khyrunnisa Begum) از محققان دانشگاه مایسور(Mysore) هند با اعلام این موضوع گفتند: مهندسان نرم‌افزار بیش از دیگر افراد جامعه با اختلالات خواب مواجه می‌شوند که این مسئله اختلالات روحی و عدم تمرکز در آن‌ها را به دنبال دارد.

نتایج حاصل از این مطالعه که در آخرین شماره نشریه بین‌المللی «تحقیقات کیفیت زندگی» به چاپ رسیده، نشان می‌دهد که 56 درصد از مهندسان نرم‌افزار شرکت کننده در این بررسی با بی‌خوابی و اخلالات خواب مواجه بوده‌اند که این رقم برای مردم عادی 23 درصد گزارش شده است.

در این مطالعه مشخص شده است که مهندسان نرم‌افزار جوان بیش از دیگر همکاران خود در معرض ابتلا به این اختلالات قرار می‌گیرند.
اختلالات خواب مشکلات فراوانی را در طول ساعات کاری روزانه باعث می‌شود و خستگی، کج‌خلقی، مشکلات حافظه و کاهش کارایی را به دنبال خواهد داشت. اختلالات خواب می‌تواند خطر ابتلا به افسردگی و بیماری‌های قلبی را نیز در پی داشته باشد.

با توجه به اینکه مهندسان نرم‌افزار به دنبال اختلالات خواب در معرض ابتلا به بیماری‌ها و امراض مختلف قرار دهند، محققان افزایش زمان استراحت و خواب را به آن‌ها پیشنهاد داده‌اند.