استفاده بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر چینی از IE 6
ارسال در تاريخ سه‌شنبه ۱۳۸٩/٩/۱٦ توسط ایمان

از بد بودن IE 6 هر چه بگوییم باز هم کم گفته ایم . گرچه در کشور ما این مرورگر هنوز طرفداران زیادی دارد . شاید یکی از دلایلش مساوی بودن اینترنت با آیکون e آبی رنگ است! حتی اگر این افراد روزی بخواهند با لینوکس کار کنند باز هم ممکن است به دنبال همان آیکون e آبی رنگ باشند .ولی نباید زیاد به کاربران ایرانی خرده گرفت که چرا هنوز هم از IE 6 استفاده میکنند .

کاربران چینی هم که کشورشان یک کشور توسعه یافته است و از لحاظ تکنولوژی و مباحث مربوط به IT از کشور ما بسیار جلوتر هستند ، باز هم اینترنت را مساوی با e آبی رنگ میدانند !

طبق گزارش جدیدی که شرکت مایکروسافت داده است ، IE 6 مورد استفاده بیش ۲۰۰ میلیون کاربر چینی قرار دارد . یعنی چیزی حدود ۴۵ درصد کل کاربران اینترنتی این کشور !

هنوز هم برای نمردن IE 6 دلیلی میخواهید ؟

سهم بازار IE 6 در چین ، بیش از ۵ برابر سایر نقاط دنیاست .

شرکت Net Applications گزارش داد که حاصل تحلیل آمارهای ماه نوامبر نشان میدهد که به غیر چین ، سهم استفاده از IE 6 در سایر کشورها ۷٫۶ درصد بود است .

وینس ویزاکارو نائب رئیس شرکت Net Application ، دلیل این آمار را استفاده حدود ۸۲ درصد کاربران چینی از ویندوز XP اعلام کرد .

از شرکت مایکروسافت و رئیس بخش بازاریابی این شرکت برای اینترنت اکسپلورر نیز خبر میرسد که مایکروسافت قصد دارد تا کاربران چینی را متقاعد کند که دیگر از IE 6 استفاده نکنند .