زوکربرگ: فناوری ایمیل بدردنخور و تشریفاتی است
ارسال در تاريخ جمعه ۱۳۸٩/۸/٢۸ توسط ایمان

مدیر 26 ساله فیس‌بوک در مراسم رونمایی از سرویس جدید خود، از فناوری ایمیل انتقاد کرد و در عین حال اظهار داشت وی با ارائه این سرویس قصد ندارد با ایمیل مقابله کند.

 

 

 


در حالی که امروزه اخبار گوناگونی پیرامون راه‌اندازی سرویس ایمیل توسط فیس‌بوک منتشر شده و این موضوع به نوعی سوژه رسانه‌ها گشته است، مارک زوکربرگ مدیر فیس‌بوک در سخنانی، گفت او قصد ندارد ایمیل را «به قتل برساند».

به گزارش ایتنا به نقل از رویترز، زوکربرگ که روز دوشنبه در مراسم رونمایی از این سرویس سخن می‌گفت، اظهار داشت سرویس جدید فیس‌بوک قصد ندارد کاربران را به کنار گذاشتن ایمیل گوگل یا یاهو فرا بخواند.

وی خاطرنشان کرد که این سرویس در واقع یک این‌باکس اجتماعی (social inbox) است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند بسیاری از کارکردهای ارتباطات آنلاین از قبیل پیام‌رسانی و گپ‌زنی را با هم ترکیب کنند.

زوکربرگ با اشاره به اینکه پس از اعلام خبر راه‌اندازی سرویس جدید فیس‌بوک، رسانه‌ها آن را یک قاتل ایمیل معرفی کردند، گفت: این سرویس قاتل ایمیل نیست. ما این انتظار را نداریم که کاربران فردا از خواب بیدار شوند و بگویند: من می‌خواهم حسابم را در یاهو ببندم و یک حساب در فیس‌بوک باز کنم.


با این حال زوکربرگ 26 ساله، ایمیل را یک فناوری بنجل و از مدافتاده خواند و گفت: ایمیل بیش از حد رسمی و تشریفاتی است. شما باید در مورد آدرس ایمیل فکر کنید، باید در مورد آنچه که در خط موضوع می‌نویسید فکر کنید، باید در بالای ایمیل بنویسید «سلام مامان» و در آخرش هم تایپ کنید «دوستدارت، مایک».


به نظر می‌رسد مدیر فیس‌بوک با ارائه این سرویس نوپا، قصد دارد بر خشکی و زمختی ایمیل غلبه کند و جایگزین ویژه‌ای برای آن معرفی نماید.


هر چند وی کماکان معتقد است که این سرویس قاتل ایمیل نخواهد بود.

منبع:ایتنا