گیگابایت قدرتمندترین تراشه گرافیکی دنیا را به بازار آورد
ارسال در تاريخ پنجشنبه ۱۳۸٩/٩/٢٥ توسط ایمان

شرکت گیگابایت، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مادربرد و کارت گرافیک و دیگر قطعات رایانه در دنیا، با استفاده از تراشه گرافیکی GTX 580 شرکت Nvidia، قدرتمندترین کارت گرافیک دنیا را تولید کرد.این کارت نسبت به نسل قبلی خود، یعنی GTX 480 چندین برتری دارد که می‌توان به توان بالاتر، دمای پایین‌تر، صدای کمتر و تعداد هسته‌های CUDA بیشتر اشاره کرد. مدت زیادی از معرفی کارت‌های سری 400 نگذشته بود که Nvidia به این فکر افتاد که سری 500 را معرفی کند و اشکالات به وجود آمده در نسل قبل را برطرف کند.البته تا کنون فقط یک محصول Hi-End از سری 500، یعنی همین GTX 580، تولید و روانه بازار شده است و قرار نیست تا چند وقت آینده تراشه‌های دیگری از این سری عرضه شود. کارتی که شرکت گیگابایت با استفاده از این تراشه قدرتمند تولید کرده است GV-N580D5-15I-B نام دارد و از فناوری DirectX 11 پشتیبانی می‌کند و مجهز به 1536 مگابایت حافظه GDDR5 با رابط 384 بیتی است.


این کارت گرافیکی توانایی فوق العاده‌ای در پردازش تصاویر سه بعدی دارد و استانداردهای جدیدی را در این زمینه معرفی کرده است. گیگابایت مثل همیشه جزو اولین شرکت‌هایی است که محصولی را مبتنی بر تراشه‌های جدید تولید و روانه بازار کرده است.


این محصول در حال حاضر قدرتمندترین کارت گرافیکی دنیا به شمار می‌رود و هسته آن قدرت پردازش گرافیکی بی‌نظیری را دارد و برای اجرای جدیدترین بازی‌های رایانه‌ای بر روی بالاترین کیفیت ممکن کاملا مناسب است.