اتمام آدرس های اینترنتی در اواسط 2011
ارسال در تاريخ پنجشنبه ۱۳۸٩/۱٠/٢ توسط ایمان

پیتر تراش (Peter Thrush) مدیر مرکز ثبت اسناد و ارقام اینترنتی(ICANN) که متولی اصلی سازمان‌دهی بدنه و ساختار اینترنت در جهان محسوب می‌شود اعلام کرد که هم‌اکنون کمتر از ۱۵۰ میلیون آدرس IP مبتنی بر شبکه IPv۴ باقی مانده است.سازمان ICANN طی سال‌های گذشته بارها بر تغییر فعالیت مراکز اینترنتی از IPv۴ به IPv۶ تاکید کرده بود، اما مدیر این سازمان هم‌اکنون طی بیانیه‌ای هشدار داده است که به زودی تمامی آدرس‌های اینترنتی مبتنی بر این ساختار تمام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پیتر تراش اعلام کرده است که هم‌اکنون کمتر از ۱۵۰ میلیون آدرس اینترنتی مبتنی بر شبکه IPv۴ باقی مانده است که پیش‌بینی می‌شود این آدرس‌ها تا اواسط سال ۲۰۱۱ میلادی به اتمام برسند.


مرکز ثبت دامنه‌های اینترنتی هم‌اکنون طرحی را دنبال می‌کند تا از طریق آن پسوندهای اینترنتی مشهور از جمله .com، .net و .org را بسط دهد و به دنبال آن پروتکل‌های اینترنتی جدید ارایه دهد.


مدیر مرکز ICANN بر این باور است که آغاز فضای جدید برای تغییرات عمده در جریان دامنه‌های اینترنتی می‌توانند نقشه اینترنتی را تغییر داده و تحولات عمده‌ای در این زمینه به وجود آورد.