صفحه فیس‌بوک سارکوزی هک شد
ارسال در تاريخ جمعه ۱۳۸٩/۱۱/۸ توسط ایمان

بر اساس این گزارش، شخصیت‌های سیاسی جهان، به خصوص سارکوزی تاکنون بارها قربانی بمب گوگلی شده‌اند.

در ادامه حملات سایبری علیه شخصیت های سیاسی جهان به ویژه رئیس جمهور فرانسه، صفحه فیس بوک "نیکلا سارکوزی " هک شد.به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرانسوی "فیگارو "، صفحه فیس بوک "نیکلا سارکوزی " روز گذشته از سوی هکرها هک شده است و کاربران و طرفداران وی به محض ورود به صفحه فیس بوک رئیس جمهور فرانسه با این پیام که از جانب سارکوزی نقل شده بود، روبرو می شوند:

"هم میهنان عزیز؛ با توجه به شرایط و اوضاع خاصی حاکم بر فرانسه، من تصمیم گرفته ام که پس از پایان دوران پنج ساله ریاست جمهوری خود در سال 2012 از صحنه الیزه کناره گیری کنم.»

بر اساس این گزارش، با گذشت چند ساعت از هک شدن صفحه فیس بوک سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه طی پیامی اعلام کرد که این اقدام از جانب هکرها بوده است و وی قصد کناره گیری از الیزه در پایان 2012 و عدم مشارکت در انتخابات را ندارد.

هک شدن صفحه فیس بوک گوگل در حالی صورت می گیرد که وی چندی پیش نیز قربانی بمب گوگلی شد، به گونه ای که با وارد کردن واژه نامناسب "مزخرف " صفحه سارکوزی روی فیس بوک به عنوان اولین نتیجه جستجو ارائه می شد و این این بدان مفهوم است که واژه مزخرف معادل واژه "نیکولا سارکوزی است.

بر اساس این گزارش، شخصیت های سیاسی جهان، به خصوص سارکوزی تاکنون بارها قربانی بمب گوگلی شده اند.پیش از این نیز در گوگل انگلیسی با وارد کردن کلمه کلیدی "دروغگو " صفحه مربوط به "تونی بلر " نخست وزیر اسبق این کشور به عنوان نتیجه جستجو ارائه می شد.

از سوی دیگر مدتی قبل نیز، پس از جستجوی عبارت "پیروزی های نظامی فرانسوی " صفحه ای با این نوشته ظاهر می شد: "گوگل نمی تواند هیچ موردی برای پیروزی های نظامی فرانسه پیدا کند. آیا منظور شما شکست های نظامی فرانسه است؟