نرم افزارهای جدید نوکیا!
ارسال در تاريخ پنجشنبه ۱۳۸٩/٩/٤ توسط ایمان

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که بتوان مدت زمان باقی مانده از شارژ باتری موبایل را هر لحظه دانست و یا به جای استفاده از لپ‌تاپ با گوشی‌های هوشند سیمبین فایل‌های PowerPoint را در محل کار نمایش داد؟


شاید این امر کمی بعید به نظر برسد، ولی با قابلیت‌های جدیدی که اکنون می‌توان روی گوشی‌ها قرار داد هر دوی آنها به آسانی امکان‌پذیر است.


Nokia Battery Monitor نام نرم افزاریست که به تازگی توسط نوکیا و VTT Technical Research Centre طراحی شده است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا همواره مدت زمان باقی مانده از شارژ باتری موبایل خود را بدانند و بتوانند قبل از خاموش شدن به موقع آن را شارژ کنند.

در هنگام اجرای این نرم‌افزار، در نوار بالایی صفحه نمایش گوشی سه قسمت اصلی Estimates، Statistics و Info دیده می‌شود.
در بخش Estimaties تخمینی از تعداد روزها، ساعات یا دقیقه‌های باقی مانده از باتری موبایل را می‌توان دید، ضمن آن که این مقادیر مدت زمان ممکن برای مکالمه، جست‌وجو در وب، یا پخش موسیقی را نیز نشان می‌دهند.

هر یک از این زمان‌های تخمین زده شده را می‌توان به راحتی مستقیماً روی صفحه اصلی گوشی نیز مشاهده کرد.


بخش Statistics نیز نشان می‌دهد که چگونه به صورت روزانه از گوشی خود استفاده کرده و همچنین چه میزان انرژی در طول هفته در زمینه‌های مختلفی مثل ارسال پیام کوتاه یا جست‌وجو در وب صرف کرده اید. در بخش Info نیز می‌توانید تمامی اطلاعات مربوط به Nokia Battery Monitor شامل مشخصات فنی این نرم‌افزار و یا چگونگی نصب آن را بیابید.


حالا نوبت می‌رسد به قابلیت‌های نمایش فایل‌های PowerPoint توسط گوشی‌های سیمبین به جای لپ‌تاپ.

شما می‌توانید فایل مورد نظر خود را پس از اتمام با یکی از فرمت‌های PowerPoint ، PDF یا Video ذخیره کرده و به گوشی انتقال دهید.


یک روش سریع و آسان در این مورد استفاده از USB و قابلیت USB On-The-Go است که روی گوشی‌های سیمبین بوده و به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به تغییری خاص در فایل، مستقیماً آن را از کامپیوتر به گوشی‌تان منتقل کنید.
نرم افزار Quick Office یا نسخه کامل‌تر آن با نام ‘Premier’ نیز می‌تواند در مرحله بعدی به شما کمک کند تا به ویرایش انواع فایل‌های PowerPoint یا صفحات گسترده بپردازید.

در مرحله نمایش فایل نیز کابلHDMI که به همراه گوشی Nokia N8 و همچنین Nokia E7 که در آینده عرضه می‌شود، وجود دارد می‌تواند اتصال گوشی را به پروژکتور ممکن سازد.


البته در صورت فراهم نبودن خروجی HDMI در پروژکتور می‌توان از تبدیل کننده های HDMI به DVI یا HDMI به VGA استفاده کنید.

در انتها نیز می‌توان برای کنترل اسلایدها با استفاده از برنامه‌های مختلفی این امکان را روی صفحه نمایش گوشی فراهم ساخت.


اگر فایل شما به صورت ویدئو ذخیره شده باشد، Bluetooth Remote Control نیز نرم‌افزار مفید دیگری در این زمینه خواهد بود.
Sailing Clicker و WMouseXP دو نرم افزار مفید در این زمینه و مناسب برای فایل‌های Windows هستند.

منبع:ایتنا