اولین کامپیوتر اپل فقط 210 هزار دلار!
ارسال در تاريخ جمعه ۱۳۸٩/٩/٥ توسط ایمان

تاجری ایتالیایی برای خریداری اولین رایانه شخصی شرکت اپل که رایانه ای بدون صفحه کلید، منبع انرژی و نمایشگر بوده و سرعت آن هزاران بار از آی-پد پایین تر است، مبلغ 210 هزار دلار پرداخت کرد.
یکی از اولین رایانه های شخصی شرکت اپل در حراجی در شهر لندن با قیمت 210 هزار دلار به فروش رسید. رایانه "اپل یک" با بسته بندی اصلی و نامه ای پستی از "استیو جابز" بنیانگذار و مدیر اجرایی کنونی شرکت اپل در این حراجی در حالی با قیمت 210 هزار دلار به فروش رسید که در سال 1976، زمانی که تنها 200 دستگاه از این رایانه وارد بازار رایانه های آن زمان شده بود، قیمتی برابر 666 دلار داشت.

این رایانه به صورت تلفنی و توسط یک تاجر و کلکسیونر ایتالیایی به نام "مارکو بولینه" خریداری شده است. "استیو وزنیاک" دیگر بنیانگذار شرکت اپل نیز در این مراسم حضور داشته و از به فروش رسیدن این قطعه از تاریخ صنعت رایانه ابراز خوشحالی کرده است.
بر اساس گزارش بی بی سی، برخلاف قیمت بالای اپل یک، در صورتی که خریدار آن بخواهد دوباره از این رایانه استفاده کند باید برای آن یک صفحه کلید، منبع تغذیه انرژی و نمایشگر فراهم کند و در عین حال سرعت عملیاتی این رایانه قدیمی هزاران بار کمتر از آی-پد جدید اپل است.