دانشجویان جدیدالورود دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت، رایانه‌های نت‌بوکی را در اختیار دارند و قطعا استفاده از ابزار کمک آموزشی و مبتنی بر فن‌آوری اطلاعات می‌تواند روش‌های اجرایی آموزشی را متحول کند.


ناصر مزینی – رییس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت – در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار کرد: با این کار محتوای آموزشی به شکلی ارائه می‌شود که دانشجو بتواند هم‌زمان با رایانه‌اش محتوای ارائه شده را تست کرده و به خوبی تحلیل کند؛ چنانچه این کار موفق بود آن را توسعه خواهیم داد.

وی با بیان این که دانشکده نت‌بوک‌هایی را به‌صورت اقساطی خریداری کرده و با کم‌ترین قیمت و قسط بسیار پایین در اختیار دانشجویان قرار داده است گفت: روش آموزش با استفاده از رایانه و آموزش به‌صورت الکترونیکی باید تغییر کند و درواقع با این کار شیوه ارائه مطالب کاملا تغییر کرده و طرح درس اساتید نیز برای ارائه تفاوت خواهد کرد که البته این روش تدریس چون به تازگی آغاز شده مستلزم کار علمی و نیازمند تجربه است.

به گفته مزینی این روش تدریس زحمت اساتید را دو برابر می‌کند زیرا باید طرح دروس و شیوه ارائه آن را تغییر دهند اما سرفصل‌ها تغییری نمی‌کند.

رییس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت گفت: ‌دور بودن و وجود فاصله بین آموزش‌گیرنده و آموزش‌دهنده باعث می‌شود ناچار باشیم از ابزارهای فن‌آوری اطلاعات برای خدمات آموزشی استفاده کنیم و درواقع استفاده از ابزار الکترونیکی کارایی و اثربخشی آموزش‌ها را به شدت افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد:‌ با آموزش الکترونیکی قابلیت نظارت اساتید و سرعت در آموزش‌ها نیز افزایش یافته و نظارت و مدیریت در روش آموزش سنتی نیز اصلاح می‌شود.

مزینی در پایان تصریح کرد: ‌در روش آموزش الکترونیکی و استفاده از ابزار رایانه برای یادگیری طبیعتا دانشجو متناسب با نیازمندی‌های خود مطالب در اختیارش قرار گرفته که این روش طبیعتا بسیار موثر و تاثیرگذار است.