سیستم‌عامل لینوکس Ubuntu از این پس روزانه به‌روز می‌شود
ارسال در تاريخ یکشنبه ۱۳۸٩/٩/٧ توسط ایمان

بر اساس گزارش جدید منتشر شده در روزنامه  The Register، سیستم‌عامل متن‌باز لینوکس Ubuntu که هم‌اکنون هر شش ماه یک بار به‌روز می‌شود در آینده نزدیک به صورت روزانه به‌روز خواهد شد.
به گزارش تک‌ورلد، آن دسته از کاربرانی که با لینوکس سازگار هستند و از نسخه‌های مختلف آن استفاده می‌کنند، در طول یک سال تنها دو بار برنامه به‌روزرسان این سیستم‌عامل متن‌باز را در اختیار می‌گیرند. به عنوان مثال، ماه گذشته یک نسخه از این سیستم‌عامل با عنوان 10.10 و با نام Maverick Meerkat از توسعه‌دهندگان اصلی آن وارد بازار شد و یا نسخه قبلی آن با عنوان 10.04 و با نام Natty Narwhal در ماه آوریل به دست کاربران رسید.


با این وجود، منابع آگاه گزارش داده‌اند که به زودی سیستم به‌روزرسان سیستم‌عامل Ubuntu به‌صورت روزانه عرضه خواهد شد و به عبارت دیگر، کاربران در هر روز نسخه جدید به‌روزرسان این سیستم‌عامل را در اختیار خواهند گرفت.


"مارک شاتلورث" (Mark Shuttleworth) مدیرعامل و موسس مرکز Ubuntu در کنفرانسی که ماه گذشته برگزار شده بود توضیح داد که به‌روزرسانی روزانه این سیستم‌عامل به توسعه‌دهندگان لینوکس کمک خواهد کرد تا پیچیدگی‌های نرم‌افزاری و اکوسیستم پلتفورم‌های مربوطه را از میان بردارند تا Ubuntu پابه‌پای رقبایی مانند اندروید و آیفون به پیش رود.

منبع: همکاران سیستم
لینوکس ،تکنولوژی