برنامه‌های خیرخواهانه سامسونگ
ارسال در تاريخ یکشنبه ۱۳۸٩/٩/٧ توسط ایمان

ما هر روزه شاهد پیشرفت فناوری‌های نوین و دستاوردهای ارزنده در راستای رفاه بشری، از سوی شرکت‌های بزرگ هستیم.شنیدن خبری از یک پدیده نو ما را بسیار خوشحال می‌کند اما شنیدن این خبر که شرکت‌های بزرگ دنیا، از مردم نیازمند و دردمند جامعه جهانی حمایت کرده و می‌کنند، نه تنها موجب سرور و شادمانی می‌شود، بلکه این موضوع را در ذهنمان تداعی می‌کند که هنوز هم تفکر انسان دوستی، زیباترین تفکر بشری است و جامعه مدرن، احساسات خود را فراموش نکرده و در صدد یاری رساندن به هم نوع خود است.
امروزه شرکت‌های بزرگ با توجه به گستره فعالیت‌های جهانی‌شان، در محدوده مرزهای کشور خود محصور نشده و فراتر از یک کشور، منطقه و یا حتی قاره می‌اندیشند و علاوه بر تفکر مشتری‌مداری، آلام و دردهای هر جامعه‌ای را به گوش جان شنیده و به دنبال راهی برای رفع آن مشکل هستند.


طبق آمار‌های منتشر شده در دنیا از هر 100 نوزاد متولد شده، یک نفر مبتلا به بیماری‌های قلبی است و متاسفانه به دلیل بالا بودن هزینه‌های درمان این نوع بیماری‌ها و حساسیت این عضو مهم، سالانه کودکان زیادی جان خود را از دست می‌دهند. با توجه به این موضوع شرکت‌ سامسونگ سالهاست که طی یک برنامه جامع و در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود در قبال کودکان جهان ،تلاش کرده تا تعدادی از کودکان مبتلا به بیماری قلبی را در ایران تحت پوشش و حمایت مادی و معنوی خود قرار دهد.

این برنامه که برای اولین بار از بیمارستان آموزشی مدرس تهران آغاز شد، امروز به سرتاسر کشور گسترش یافته است. آنچنان که سامسونگ امیدوار است در سال 1390 بتواند عمل موفقیت آمیز هزارمین کودک را جشن بگیرد.

امسال نیز همانند سال‌های گذشته شرکت سامسونگ با تقبل هزینه های جراحی نزدیک به300 نفر از این عزیزان ، جشنی را برای خرسندی گروهی از ایشان فراهم کرد و ورود آنها را به خانواده جدیدشان خوش آمد گفت.

همچنین این شرکت در راستای استحکام روابط خود با این افراد جدید درهای خانه خود را به روی این کودکان باز کرد تا این فرصت را به آنها بدهد که خانواده جدید خود ، سامسونگ را بیشتر بشناسند و زندگی دوباره خود را با هم جشن بگیرند.

خوب است که در این دنیای سر‌اسر صنعتی هنوز هم می توانیم شاهد حرکاتی باشیم که باعث نزدیکی قلب‌ها و ارتباط بیشتر انسان‌ها با یکدیگر می‌شود.

منبع: ایسنا