شکار جدید گوگل
ارسال در تاريخ سه‌شنبه ۱۳۸٩/٩/٩ توسط ایمان

گفته می‌شود گوگل در حال مذاکره با Groupon برای خرید این فروشگاه اینترنتی به ارزش حدودی 3 میلیارد دلار است.این در حالی است که برخی رسانه‌ها به نقل از منابع آگاه اعلام کرده‌اند گوگل هم اکنون Groupon را به ارزش 5/2 میلیارد دلار تصاحب کرده است.Groupon یک فروشگاه اینترنتی است که در سال 2008 راه‌اندازی شد و خیلی زود به محبوبیت دست یافت. ویژگی مهم این وب سایت، ارایه پیشنهادهای خرید فوق‌العاده به مدت 24 ساعت است. این وب سایت هر روز تعداد محدودی از محصولات خود را به مدت 24 ساعت با شرایط ویژه به فروش می‌رساند. تحویل سریع، تخفیف قابل توجه و اهدای هدیه و محصولات جانبی به همراه محصول اصلی از ویژگی‌های محصولاتی است که در فهرست فروش‌های یک روزه و فوق‌العاده Groupon قرار می‌گیرند.

فروشگاه‌های آنلاین بزرگی همچون آمازون و Buy.com هم علاوه بر سرویس فروش عادی خود، روزانه محصولاتی را با شرایط ویژه به فروش می‌رسانند.


هنوز هیچ کدام از طرفین این معامله را تایید یا رد نکرده‌اند. این در حالی است که دیوید لائوی ماه قبل در مصاحبه‌ای به طور ضمنی اشاره کرده بود که احتمال دارد غول جست‌و‌جو شرکت‌هایی به بزرگی یوتیوب یا DoubleClick را خریداری کند. گوگل سرویس به اشتراک‌گذاری تصاویر ویدیویی یوتیوب را به ارزش 6/1 میلیارد دلار در سال 2006 تصاحب کرد و در سال 2008 هم سرویس تبلیغات تحت وب DoubleClick را به ارزش 2/3 میلیارد دلار خرید.اریک لفکوفسکی، مدیرعامل Groupon اعلام کرد: موفقیت Groupon باعث شده که بسیاری از شرکت‌ها برای خرید این شرکت پیشقدم شوند.


وی می‌افزاید: این شرکت‌ها از شراکت استراتژیک گرفته تا سرمایه‌گذاری و پیشنهادهای بزرگ تر، گزینه‌های متفاوتی را پیش روی ما قرار داده‌اند. از اینکه برای همیشه مستقل بمانیم خوشحال خواهیم بود، اما در عین حال از هر شراکتی که معقول و منطقی به نظر برسد استقبال می‌کنیم.


برخی از کارشناسان ارزش Groupon را بین 2 تا 3 میلیارد دلار تخمین زده‌اند و حتی برخی ارزش این فروشگاه اینترنتی را حدود 4 میلیارد دلار می‌دانند. این در حالی است که درآمد ماهانه Groupon به بیش از 50 میلیون دلار رسیده است. پس از موفقیت Groupon، وب سایت‌های بی‌شماری دست به تقلید از مدل تجاری این فروشگاه آنلاین زدند، اما هیچ کدام به اندازه Groupon موفق نبوده‌اند.

منبع: فناوران
گوگل ،تکنولوژی