اختراع تازه اپل برای پاکیزگی نمایشگرهای همراه

بر اساس اختراعی که اپل به تازگی ثبت کرده، این شرکت قصد دارد در آینده نزدیک سطح رویی نمایشگرهای وسایل مختلف الکترونیک را با یک ماده مقاوم در برابر چربی و عرق بپوشاند تا از کثیف شدن مکرر نمایشگرها جلوگیری کند. 
این ماده که حالت مایع دارد، oleophobic نام دارد و با استفاده از روشی موسوم به Physical Vapor Desposition بر روی سطح نمایشگر باقی می ماند. در قالب این روش ماده یاد شده در قالب بخار بر روی سطح نمایشگر گوشی ته نشین شده و چرک و عرق ناشی از تماس دست را از روی سطح گوشی پاک کرده و صفحه آن را به طور مرتب تمیز و قابل مشاهده نگه می دارد. 
اپل قبلاً نمونه های اولیه ای از این فناوری را بر روی گوشی های iPhone 3GS، iPhone 4 و حتی آی پد امتحان کرده بود. اما به نظر می رسد تکمیل این فناوری مستلزم گذشت مدت زمان بیشتری است. 
برخی منابع نزدیک به اپل می گویند گوشی آیفون 5 احتمالا اولین محصولی خواهد بود که مجهز به این فناوری است.

/ 1 نظر / 11 بازدید
با يک تير دو نشان بزنيد آمار وبلاگ + کسب درآمد

با یک تیر دو نشان بزنید آماروبلاگ + کسب درآمد با ثبت وبلاگ خود در نیازکده هم آمار بازدید وبلاگ تان را منفجر کنید و هم درآمد کسب کنید @ نمایش وبلاگ شما در تمامی وب لاگ های عضو @ تبادل لینک دوطرفه با وبلاگ ها و افزایش رتبه وبلاگ شما در گوگل @ نمایش آمار واقعی بازدید از وبلاگ تان @ دریافت 40% پورسانت بابت آگهی دهندگانی که از طریق شما در نیازکده آگهی دهند @ واریز 10% از درآمد معرفی شدگان شما به درآمد تان @ با قرار دادن کد آمارگیر و آگهی نامه در وبلاگ تان 1000 تومان به درآمد تان اضافه خواهد شد. @ ثبت انواع آگهی های خرید و فروش اتومبیل , ملک , کامپیوتر و سایر موارد + آگهی استخدام و آماده به کار و ... @تمامی این کارها بدون هیچ هزینه ای حتی یک ریال انجام میگیرد فقط با صرف چند دقیقه وقت امکان پذیر است @فرصت را از دست ندهید و هم اکنون ثبت نام کرده و فعالیت خود را شروع کنید بعد از ثبت نام واردمنوی کاربری خود شوید و از قسمت کسب درآمد مراحل دریافت کد را انجام دهید هر مشکلی هم داشتید میتوانید ازطریق پشتیبانی همیشه آنلاین su.niyazkade@yahoo.com یا از وبلاک http://www.niyazkadeh2012.blogfa.com کمک بگیرید برای ثب