چگونه آدرس ایمیل را از اپلیکیشن های فیس بوک مخفی کنیم

اگر دوست دارید که از بازی ها و اپلیکیشن های جذاب فیس بوک بهره ببرید اما ایمیل شما با توسعه دهندگان آن اپلیکیشن ها به اشتراک گذاشته نشود، تنها کافی است در صفحه ای که اپلیکیشن درخواست مجوز برای دسترسی های مختلف را از شما دارد، در زیر گزینه Send me email، بر روی لینک Change کلیک کنید. حال می توانید در لیست موجود، به جای ایمیل خودتان، یک ایمیل ناشناس تصادفی که توسط فیس بوک ساخته می شود را انتخاب کنید.

با این کار شما باز هم ایمیل های ارسالی اپلیکیشن مورد نظر را در آدرس ایمیل اصلی تان دریافت می کنید، اما آن اپلیکیشن ایمیل شما را ندارد. در اینجا ایمیل های اپلیکیشن برای آدرس ایمیل ناشناس تصادفی فیس بوک ارسال شده و از آنجا به ایمیل اصلی تان منتقل می گردند.

جالب تر اینکه با حذف بازی یا اپلیکیشن از اکانت فیس بوک تان، ایمیل ناشناس ساخته شده هم حذف می شود و دیگر آن برنامه هیچ دسترسی به شما ندارد و باعث دردسرتان نخواهد شد. 

بد نیست برای یادآوری، به این نکته اشاره کنیم که برخی اسپمرها فقط برای به دست آوردن ایمیل های افراد و انجام حملات فیشینگ، اسپمینگ و یا حتی فروش ایمیل ها به شرکت های دیگر، دست به تولید اپلیکیشن های کوچک جذابی می زنند. با این کار، اگر همه ما بدون توجه به موارد این چنینی، ایمیل های واقعی مان را در اختیار اپلیکیشن قرار دهیم، تازه اول دردسر ما و خوشحالی شخص اسپمر یا تبلیغات چی است.

/ 1 نظر / 13 بازدید
آزاد

چه بگویم؟ سخنی نیست می وزد از سر امید، نسیمی؛ لیک تا زمزمه ای ساز کند در همه خلوت صحرا به رهش نارونی نیست چه بگویم؟ سخنی نیست *** پشت درهای فرو بسته شب از دشنه و دشمن پر به کنج اندیشی خاموش نشسته ست بام ها زیرفشار شب کج، کوچه از آمدو رفت شب بد چشم سمج خسته ست *** چه بگویم ؟ سخنی نیست در همه خلوت این شهر،آوا جز زموشی که دراند کفنی نیست وندر این ظلمت جا جزسیا نوحه شو مرده زنی نیست ورنسیمی جنبد به رهش نجوا را نارونی نیست چه بگویم؟ سخنی نیست... سروده احمد شاملو چشمه ریگی | http://blog.cheshmehregi.com