ژاپنی‌ها رکورد دسترسی به اینترنت پرسرعت را شکستند

بر اساس این گزارش که آمار آن مربوط به سه ماهه اول سال 2011 است، افزایش دائمی پهنای باند و سرعت اتصال به اینترنت در کشورهای مختلف باعث تسهیل دسترسی به آن به طور روزافزون شده است.
بر اساس این بررسی نزدیک به 60 درصد از شهروندان کره جنوبی با سرعتی بیش از 5 مگابیت در ثانیه به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند. متوسط سرعت اتصال به اینترنت در کره هم 14.4 مگابیت در ثانیه است. رتبه دوم در این زمینه مربوط به هنگ کنگ با متوسط سرعت 92 مگابیت در ثانیه است. ژاپن هم با متوسط سرعت اتصال 8.1 مگابیت در ثانیه سوم است.
در سه ماهه اول سال 2011 سرعت اتصال بیش از 40 کشور در جهان به اینترنت حدود 10 درصد بیشتر شده است و این رقم در آینده افزایش خواهد یافت.
در همین حال ترافیک دیتای همراه هم نسبت به سال قبل 130 درصد رشد کرده و در حال حاضر دو برابر ترافیک صوتی در شبکه های همراه است. از نظر تعداد آدرس های IP هم کشورهای امریکا، چین و ژاپن به ترتیب اول تا سوم هستند.
اما سریعترین شهرهای جهان در زمینه دسترسی به اینترنت عمدتا در ژاپن واقع هستند. شهرهای توکایی، شیموتسوما و کاناگاوا در ژاپن با متوسط سرعت اتصال 13.2، 12.9 و 12.2 مگابیت در ثانیه در جهان اول هستند.
دو سوم از 100 شهر پرسرعت جهان از نظر اتصال به اینترنت در آسیا و عمدتا در شرق آسیا قرا دارند. 18 شهر هم در آمریکا ، سه شهر در کانادا و بقیه در اروپا قرار دارند.

/ 0 نظر / 12 بازدید