سرعت اینترنت بیشتر و امنیت بالاتر با افزونه Adblock Plus

ابتدا باید در مورد این موضوع فکر کنیم که چرا نمی‌خواهیم تبلیغات سایت‌ها را ببینیم؟ یک دلیل مهم به‌خصوص با این سرعت کم اینترنت در ایران، بالا بردن سرعت باز شدن صفحات و صرفه جویی در مصرف پهنای باند است. قسمت مهمی از حجم صفحه‌ای که باز می‌کنید را تبلیغات درون آن تشکیل داده اند. حالا اگر راهی پیدا کنید تا جلوی لود شدن آن‌ها را بگیرید سرعت باز شدن این صفحات بهتر خواهد شد.

دلیل دیگر شاید این باشد که برخی تبلیغات سایت‌های ناشناس به سایت‌های کلاهبرداری و کدهای مخرب منتهی می شوند. اگر جلوی لود شدن این تبلیغات را بگیرید به بالا بردن امنیت خودتان هم کمک کرده اید. و آخرین دلیل شاید این باشد که از دیدن تبلیغات مزاحم در بعضی سایت‌ها که خودشان را با انبوهی از بنرها خفه کرده‌اند خسته شده‌اید و دوست دارید اصل مطلب را ببینید.

اما راه حل چیست؟
پاسخ بسیار ساده است. اگر کاربر مرورگر فایرفاکس هستید، با نصب یک افزونه فوق العاده به نام Adblock Plus می‌توانید از دست بیشتر تبلیغات اینترنتی خلاص شوید. کافی است به صفحه نصب این افزونه بروید و با یک کلیک آن را نصب کنید و یک بار مرورگر را ری استارت کنید.

بعد از آن هیچ کار اضافه‌ای نباید انجام بدهید. خود این افزونه به صورت هوشمند تبلیغات درون سایت‌ها را شناسایی می‌کند و جلوی بارگزاری آن‌ها را می گیرد. شما در عمل نیاز به انجام هیچ کاری ندارید. علامت این افزونه هم در بالای مرورگر شما ظاهر می شود.

وقتی روی حالت قرمز رنگ قرار گرفته است یعنی جلوی لود شدن تبلیغات سایت را گرفته است. اگر میخواهید به سایتی اجازه دهید که تبلیغاتش را لود کند کافی است وقتی که به آن سایت سر میزنید. روی علامت این افزونه کلیک کنید و اجازه فعال شدن تبلیغات در آن سایت را بدهید. در این حالت رنگ آیکون افزونه برای این سایت به حالت سبز در می آید.

اگر کاربر مرورگر کروم هستید، باید بدانید که خوشبختانه این افزونه برای این مرورگر هم وجود دارد و می‌توانید آن را روی کروم هم نصب کنید و از وب بدون تبلیغ لذت ببرید.

یک سؤال اخلاقی آیا در همه جا باید تبلیغات را غیر فعال کرد؟
احتمالاً می‌دانید که تنها منبع درآمد بسیاری از سایت‌ها همین تبلیغات است. در عمل با نصب این افزونه شما مانع کسب درآمد آن‌ها می شوید. از طرف دیگر هدف از نصب این افزونه این است که هنگام سر زدن به سایت‌های ناشناس و عبوری امنیت بیشتری داشته باشید. در این مورد بحث‌های موافق و مخالف مختلفی وجود دارد و شاید بهتر باشد که تصمیم نهایی را خود شما بگیرید. اما خیلی‌ها توصیه می‌کنند که این افزونه را برای سایت‌هایی که به آن‌ها علاقه و اعتماد دارید، غیر فعال کنید تا به درآمد زایی آن‌ها ضربه نزده باشید.

ممکن است با خود بگویید که من روی تبلیغات آن‌ها کلیک نمی کنم. پس چرا افزونه را برای این سایت‌ها غیر فعال کنم؟ پاسخ در اینجا است که بسیاری از این سایت‌ها بر اساس تعداد نمایش یک تبلیغ پول دریافت می کنند و نه تعداد کلیک ها. بنابراین برای کمک کردن به سایت‌های محبوب تان کافی است که به تبلیغ آن‌ها اجازه لود شدن بدهید. تا آن‌ها امکان کار کردن و حیات داشته باشند.

دانلود افزونه Adblock Plus برای فایرفاکس(رجوع به آدرس زیر):

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865

دانلود افزونه Adblock Plus برای کروم(رجوع به آدرس زیر):

https://chrome.google.com/extensions/detail/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom

/ 1 نظر / 3 بازدید
آدم

سلام.این جانب با افتخار از شما دعوت می کنم که در نظر سنجی وبم شرکت کنید.با آرزوی بهترین ها