نخستین گوشی با نام مایکروسافت عرضه شد

منابع آگاه چند روز قبل برای نخستین بار تصاویری از گوشی هوشمند جدید نوکیا منتشر کردند و بالاخره پس از برخی گمانه‌زنی‌ها و شایعه‌‌پراکنی، این گوشی هوشمند با نام Lumia ۸۳۰ معرفی شد.

نوکیا در سال ۲۰۱۲ میلادی محصولی را با نام Lumia 820 معرفی کرد و از همان زمان گفته شد که مدل بعدی این گوشی هوشمند با نام Lumia 830 وارد بازار می‌شود.

اگرچه این گوشی هوشمند امکانات قابل ملاحظه‌ای دارد، اما آنچه که این محصول را از دیگر گوشی‌های نوکیا متمایز می‌کند نام کارخانه سازنده است که روی بدنه گوشی هک شده است.

این محصول نخستین گوشی هوشمند است که روی بدنه آن عبارت Nokia by Microsoft نوشته شده است تا به صورت رسمی غول نرم‌افزاری جهان وارد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند شود.

از هفته گذشته شایعه شده بود مایکروسافت به زودی این اقدام را انجام می‌دهد و همان طور که تصاویر منتشر شده نشان می‌دهند، بالاخره این اتفاق با عرضه گوشی هوشمند Lumia 830 محقق شده است.


بر این اساس می‌توان نتیجه گرفت که شرکت مایکروسافت قصد دارد از خرید بزرگ خود استفاده کند و در این راستا محصولات نوکیا را به عنوان یک زیرمجموعه کارآمد مورد استفاده قرار می‌دهد.

البته از پیش‌تر گفته شده بود که شرکت مایکروسافت نام Nokia را برای همیشه حذف می‌کند و هنوز هم این احتمال وجود دارد که از حدود یک یا دو سال بعد گوشی‌های مذکور فقط با نام مایکروسافت عرضه شوند.

به هر حال، گوشی هوشمند Lumia 830 به عنوان نخستین دستگاه الکترونیکی با نام مایکروسافت دوربین دیجیتالی ۱۳ مگاپیکسلی و حسگر تصویری Zeiss دارد و برای آن نمایشگر لمسی ۴.۵ اینچی در نظر گرفته شده است.

/ 0 نظر / 12 بازدید