ساخت شبکه خانگی

وصل کردن دو رایانه به هم از ساده ترین مباحث شبکه به شمار می آید. پس از ساخت شبکه افزون بر امکان انتقال اطلاعات از این طریق شما می توانید از یک امکان لذت بخش دیگر نیز استفاده کنید. با شبکه شدن دو رایانه می توانید بازیهای مختلفی را تحت شبکه خانگی خودتان بازی کنید و از آن لذت ببرید.


برای شبکه کردن دو رایانه شما به سخت افزار شبکه روی هر دو سیستم و به مقدار لازم کابل شبکه نیاز دارید.
بسیاری از مادربورد های جدید خودشان دارای پورت شبکه هستند، اما اگر مادربورد شما دارای سخت افزار شبکه نیست باید کارت شبکه را برای هر دو سیستم تهیه کنید انواع معمولی کارتهای شبکه قیمتهای بسیار مناسبی دارند و در تمام فروشگاه ها نیز پیدا می شوند.
بدون تردید می دانید برای شبکه کردن بیش از دو رایانه به سخت افزارهای دیگری مثل سیستم ارتباط مرکزی یا هاب HUB نیاز می باشد.نحوه چیده شدن رشتههای کابل شبکه برای اتصال به HUB و شبکه کردن بیش از دو رایانه متفاوت می باشد.
پس از خرید این وسایل حالا باید شما کارتهای شبکه را روی سیستم ها نصب کنید. این کارتها معمولاً با استفاده از درایورهای خودشان به راحتی نصب می شوند پس از نصب کارتهای شبکه در قسمت Network Connections ویندوز شما گزینه ای با عنوان Local Area Connections اضافه می شود، حالا کابل را به کارت های شبکه دو رایانه وصل و هر دو رایانه را تحت ویندوز XP روشن کنید.
در این مرحله برای درست کردن شبکه روی گزینه MY Computer هر دو رایانه کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب نمایید. حال به قسمت Computer Name بروید، هر دو رایانه باید دارای Workgroup یکسانی باشند.برای یکسان کردن آنها روی گزینه Change کلیک کرده و سپس اسمی را برای Workgroup هر دو رایانه وارد نمایید.حتما دقت کنید Computer Name های هر دو رایانه باید متفاوت باشد. حال روی هر دو رایانه به قسمت Network Connections بروید و روی Local Area Connections کلیک و Properties را انتخاب کنید و در پنجره باز شده دنبال خطی با عنوان Protocol TCP / internet بگردید این خط را انتخاب نموده و روی گزینه Properties کلیک نمایید، معمولاً گزینه Obtain Automatically an ip Address به عنوان پیش فرض انتخاب شده است. شما گزینه Use The Following ip Address را انتخاب کنید، در قسمت ip Address یکی از رایانه IP را 1.0 . 168.192 و در رایانه دیگر 2.0 . 168. 291 وارد نموده، در قسمت Subnet Mask هر دو رایانه این مقدار را وارد نمایید:0.552.552. 552 حالا دیگر کار شبکه شدن رایانه ها تمام شده است هر دو رایانه را برای اطمینان دوباره راه اندازی کنید.
به یاد داشته باشید درایوها و پوشه هایی را که می خواهید در هر رایانه روی شبکه قرار بگیرد باید Share کنید برای این کار روی درایوها و پوشه ها کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید در قسمت Sharing این پنجره شما باید گزینه share this folder را انتخاب کنید.

/ 0 نظر / 19 بازدید